Hakkımda

 

DSC_03922010 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Erkam Ünal, daha sonra  İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

 

2011-12 döneminde Ankara Hava Lojistik Komutanlığı Rehberlik Danışmanlık Merkezi’nde yedek subay statüsünde, askerlik görevini, psikolog olarak tamamlamıştır. Bu süre zarfında askerlik görevini yapan erlere ve görevli askeri personele bireysel danışmanlık ve psikoterapi hizmetinde bulunmuş ve eğitimler vermiştir. Aynı dönemde Ayla Abla Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi personeline ve ailelere danışmanlık hizmeti de vermiştir.

 

2012-2016 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesinde Psikiyatri Polikliniğe başvuran hastalara bireysel psikoterapi uygulamaları, psikolojik danışmanlık ve psikolojik test uygulamaları yapmıştır.

 

2015 yılında Çerkezköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, ağırlıklı olarak, Şizofreni ve Bipolar Duygu durum bozukluğu tanısı almış hasta gruplarıyla da grup terapisi ve toplumsal beceri kazandırmaya yönelik psiko-eğitim çalışmaları olmuştur.

 

Erkam Ünal, 2010 yılında başladığı psikoterapi çalışmalarını, aldığı eğitimler ile geliştirmeyi hedeflemiştir. Sertifika düzeyindeki eğitimleri içerisinde beş yıl süren,  Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği bünyesinde Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan aldığı, Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) teori ve süpervizyon modüllerini tamamladığı,  Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği onaylı psikoterapist sertifikası başta gelmektedir.

 

 

Sertifikasyon düzeyindeki diğer eğitimleri;

 

Çözüm Odaklı Terapi I. Düzey (Chris Evason)

 

Çözüm Odaklı Terapi II.Düzey (Evan George)

 

EMDR I.Düzey Eğitimi (Psk. Eva Zimmerman),

 

EMDR II.Düzey Eğitimi (Psk. Eva Zimmerman),

 

Gottman Çift Terapisi ve Duygu Odaklı (EFT) Çift Terapisi I. Düzey (Uzm. Psikolog Özge Altan Aytun),

 

İMAGO Çift Terapisi I. Düzey (Dr. Harville Hendrix),

 

İMAGO Çift Terapisi II. Düzey (Dr. Harville Hendrix),

 

İMAGO Çift Terapisi III. Düzey (Dr. Harville Hendrix),

 

“Narsisistik Kişilik Bozukluğu Olan Hastaları Anlamakta ve Tedavide Bilişsel Davranışçı Yaklaşım” çalışma grubu. (Prof . Dr. Artur Freeman),

 

Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama Ve Yorumlama Eğitimi (Türk Psikologlar Derneği),

 

Şema Terapi I. Modül (Dr. Alp Karaosmanoğlu),

 

Şema Terapi II. Modül (Dr. Alp Karaosmanoğlu),

 

Şema Terapi III. Modül (Dr. Alp Karaosmanoğlu),

 

ACT (kabul ve Adanmışlık Terapisi) Eğitimi I. Modül (Dr. Joe Oliver),

 

ACT (kabul ve Adanmışlık Terapisi) Eğitimi II. Modül (Dr. Joe Oliver)

 

ACT (kabul ve Adanmışlık Terapisi) Eğitimi III. Modül (Dr. Joe Oliver)

 

5. Uluslararası Katılımlı KDT ve 1. Çocuk ve Ergen KDT Kongresi “Metacognitive Therapy for Rumination and Depression” – Ruminasyon ve Depresyonun Tedavisinde Metakognitif Terapi Atölye Çalışması (Costas Papageorgiou),

 

5. Uluslararası Katılımlı KDT ve 1. Çocuk ve Ergen KDT Kongresi”A Self-Regulation Approach to Persistent Anxiety” – İnatçı Anksiyetede Öz-Denetim Yaklaşımı Atölye Çalışması (David A. Clark),

 

5. Uluslararası Katılımlı KDT ve 1. Çocuk ve Ergen KDT Kongresi”Making use of the therapeutic relationship in early traumatized patients with chronic depression” – Erken Dönemde Travma Yaşamış Kronik Depresyon Hastalarında Terapötik İlişkinin Kullanımı Atölye Çalışması (Philip Klein)

 

 

2013 yılından bu yana çeşitli danışmanlık merkezlerinde bireysel, çift/aile terapi seansları yürütmüş ve insan kaynakları alanlarındaki çeşitli projelerde yer almıştır.

Ayrıca 2014-2018 yıllarında Sun Ekspres kabin memuru alımlarında psikolojik testlerin uygulama ve yorumlamasını yapmıştır.

2016 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapmaktadır.

Mola Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde bireysel ve çift/aile psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Son Yazılar